Torneo Sub-2200 Homenaje a Veteranos de Cordoba 2018

Last update 23.05.2018 12:34:21, Creator/Last Upload: rafael lucena

LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgTypClub/City
1Romero Romero Sebastian2275465SE2167GENTIEMPO Y MENTE
2Moreno Valle Agustin2235862CO2095GENREINA BRILLANTE
3CMInsua Mellado Jose Luis2209705CA2064S50PEÑA AJEDRECISTICA ISLEÑA
4Jimenez De La Torre Jose A.2213982CO2062S50REINA BRILLANTE
5Campos Parejo Antonio2203669CO2042S50POSTAL CORDOBES
6Broekman Willem1005154MA2021S65BALCON DE EUROPA
7Brazo Gonzalez Manuel32097328CO1988GENLA JUNTA
8Meco Benitez Jose Luis2266369JA1983GENJANDULA
9Diaz Rodriguez Jose Antonio2222442CO1964S50FIGUEROA
10Lechuga Cabrero Luis Miguel22274693CO1947U16FIGUEROA
11Exposito Garcia Francisco24567680CO1929S50FIGUEROA
12Ramos Saavedra Mario24576891CO1921U18FIGUEROA
13Gimenez Jimenez Jesus2235579CO1912S50LA JARA-VILLANUEVA
14Castillo Quero Juan Carlos22247769CO1911S50FIGUEROA
15Lerma Moreno Juan Manuel2274469JA1865S50DAMA MORENA
16Marañon Canton Antonio54511194CO1860S50FIGUEROA
17Fernandez Garcia Francisco Jose22246517JA1857S50CD DAMA MORENA
18Maldonado Mena German24516422MA1851U12AJEDREZ METRO CLUB
19Galvez Paniagua Rafael2281660CO1839S50RUY LOPEZ LUCENA
20Fernandez Calzada Juan A.2259125CO1826S65FIGUEROA
21Maceira Moya Nery3511723CO1825S65ENCICHESS
22Sanchez Lopez Jesus24500011CO1815U14REINA BRILLANTE
23Rosa Arjona Cristobal24568260CO1810RUY LOPEZ LUCENA
24Cesar Maestre Bernardo24542547CO1777U14POSTAL CORDOBES
25Aguilar Martin Jorge24522333CO1776U16FIGUEROA
26Ferrete Rueda Juan Carlos24543500SE1772URSO
27Ruiz Torralbo Juan Miguel24568295CO1769GENPOSTAL CORDOBES
28Castilla Salinas Pedro2271834CO1752S50REINA BRILLANTE
29Sevillano Leal Julio2267810CA1750S50ANFORA-ELECAM
30Aguilar Martin Alberto32097492CO1745U16FIGUEROA
31Morales Segovia Francisco Jose32071710CO1718GENVIRGEN FUENSANTA
32Lorente Serrano Rosa Adela32091982GR1714U14CA MOTRIL
33Salguero Roldan Francisco32067364CA1708S65PA PORTUENSE
34Lovera Escallada Rafael2235714CO1706GENREINA BRILLANTE
35Subirats Delhom Juan2245205JA1688S65ANCLA DECORACION
36Cruz Gomez Jose2235455CO1682S50POSTAL CORDOBES
37Trujillo Morales Jose2281333CO1665S50POSTAL CORDOBES
38Cabillas Martinez Juan Luis54501288CA1625S65RUY LOPEZ CHICLANA
39Sanchez Varo Francisco32021682JA1617S50DAMA MORENA
40Camacho Marin Francisco Javier54550807CO1606U12FIGUEROA
41Berenguer Carvajal Carlos24522350CO1598U14RUY LOPEZ LUCENA
42Sanchez Ciudad Emilio2235994CO1580S50REINA BRILLANTE
43Sanchez Escabias Blas22232222JA1577S65ANCLA DECORACION
44Portero Bravo Aitana32092008AL1558U12INDALO
45Gonzalez Lopez Francisco Jesus24542610CO1556S50FIGUEROA
46Verhoeven Rudiger24563013CA1554S65SHAHMAT
47Garcia Lesmes Juan Antonio24568082CO1552GENFIGUEROA
48Hernandez Tellez Claudia24542393MA1549U12AJEDREZ METRO CLUB
49Moreno Bello Miguel22253912JA1544S65ANCLA DECORACION
50Perez Gracia Adrian22260480CO1537GENVIRGEN FUENSANTA
51Ontiveros Lopez Francisco2235870CO1530S65RUY LOPEZ LUCENA
52Hidalgo Lozano Juan Antonio32094752CO1510GENFIGUEROA
53Fernandez Checa Manuel32092350JA1506U14CD DAMA MORENA
54De Vries Gerardo24522562CO1506S65VIRGEN FUENSANTA
55Muñoz Fijo Jose54563402CO1487S65VIRGEN FUENSANTA
56Millan Ortiz Marta24540072MA1480U18CA VILLA DE ESTEPONA
57Martin Martinez Fernando54550998CO1469S50REINA BRILLANTE
58Millan Ortiz Francisco Pablo24540080MA1443U14CA VILLA DE ESTEPONA
59Ramirez Sanchez Nicolas24516430CO1428U14REINA BRILLANTE
60Martin Toril Santiago24568198CO1421S65FIGUEROA
61Martin Sanchez Javier54513294CO1406U12REINA BRILLANTE
62Mullor Peña Claudia24560316AL1391U12INDALO
63Herrero Peña Laura54540194CO1347U08POSTAL CORDOBES
64Mullor Cabrera Francisco24574910AL1340GENINDALO
65Aroca Lizana Jose Maria2235315CO1339S65RUY LOPEZ LUCENA
66Ortas Castilla Manuel22288040CO1337S50VIRGEN FUENSANTA
67Tosun Martinez Enrique24558923MA1311U12AJEDREZ METRO CLUB
68Hidalgo Cambas Rafael54550947CO1271GENREINA BRILLANTE
69Gonzalez Passas Pedro Rafael24547212CO1257U10REINA BRILLANTE
70Hidalgo Arellano Patricio54513260CO1248U14REINA BRILLANTE
71Checa Avellaneda Jose24567663CO1232S65VIRGEN FUENSANTA
72Gutierrez Romero Pablo32096569MA1218U14AJEDREZ METRO CLUB
73Herrero Nuño Fernando54505330CO1202S50POSTAL CORDOBES
74Cesar Maestre Eduardo24542555CO1201U10POSTAL CORDOBES
75Camacho Marin Rafael54550815CO1155U10FIGUEROA
76Insua Conesa Enrique24568678CA1151U08PEÑA AJEDRECISTICA ISLEÑA
77Sanchez Lopez Carlos24516180CO1150U12REINA BRILLANTE
78Hidalgo Arellano Inma54513251CO1112U16REINA BRILLANTE
79Insua Conesa Claudia24541907CA1079U14PEÑA AJEDRECISTICA ISLEÑA
80Cruz Marques Rafael22232354CO1697GENPOSTAL CORDOBES
81Cruz Gomez Juan Carlos24542563CO1577S50POSTAL CORDOBES
82Garcia Lopez Jose Manuel32076975CO1428GENVIRGEN FUENSANTA
83Rodriguez Mayen Antonio54505500CO1073U10FIGUEROA
84Paz Garcia Alejandro54505437CO1044U10ENCICHESS
85Meco Solis Lucia54550556JA1029U12JANDULA
86Rodriguez Mayen Teo54551056CO980U08FIGUEROA
87Ruiz Llamas HectorCO945U12FIGUEROA
88Martin Sanchez Elena54513286CO911U10REINA BRILLANTE
89Meco Solis Alba54550564JA898U12JANDULA
90Paz Garcia Sofia54505445CO841U12ENCICHESS
91Camacho Marin Pedro54563364CO0U08FIGUEROA