Federation selection    ECU Logo

Tournament selection

Sort according to

Federation: South Africa (RSA)

Flag RSA
No.TournamentLast update
1Ekurhuleni Open Section D 1 Hours 22 Min.
2Ekurhuleni Open Section C 1 Hours 22 Min.
3Ekurhuleni Open Section B 1 Hours 22 Min.
4Ekurhuleni Open Section A 1 Hours 22 Min.
52018 Mid Gauteng Open D Section 1 Hours 25 Min.
62018 Mid Gauteng Open C Section 1 Hours 30 Min.
72018 Mid Gauteng Open B Section 1 Hours 32 Min.
82018 Mid Gauteng Open A Section 1 Hours 33 Min.
92018 Western Province League D Section 6 Hours 8 Min.
10D5 Primary Schools Teams 2018 (U9 Open) 12 Hours 11 Min.
11D5 Primary Schools Teams 2018 (U11 Open) 12 Hours 11 Min.
12D5 Primary Schools Teams 2018 (U13 Girls) 12 Hours 12 Min.
13D5 Primary Schools Teams 2018 (U13 Open) 12 Hours 12 Min.
14D5 Secondary Schools Teams 2018 (U15 Girls) 12 Hours 12 Min.
15D5 Secondary Schools Teams 2018 (U15 Open) 12 Hours 12 Min.
16D5 Secondary Schools Teams 2018 (U17 Open) 12 Hours 12 Min.
17D5 Secondary Schools Teams 2018 (U19 Girls) 12 Hours 13 Min.
18D5 Secondary Schools Teams 2018 (U19 Open) 12 Hours 13 Min.
192018 Mid Gauteng Open E Section 17 Hours 34 Min.
202018 Western Province League C Division 1 Days 1 Hours
212018 John Blackburn Memorial 1 Days 1 Hours
22Centurion Chess Club - Club Championship 1 Days 17 Hours
23JCC Club Blitz 2018 2 Days 20 Hours
242018 Alekhine Open A Section 3 Days 19 Hours
252018 Alekhine Open B Section 3 Days 19 Hours
262018 Alekhine Open C Section 3 Days 19 Hours
27Randburg Winter Swiss 2018 4 Days 4 Hours
282018 Alekhine Open E Section 4 Days 22 Hours
292018 Alekhine Open D Section 4 Days 22 Hours
30Buffalo City Girls Closed 2018 Stage 1 5 Days 5 Hours
31Buffalo City Boys Closed Group 3 2018 5 Days 5 Hours
32Buffalo City Boys Closed Group 2 2018 5 Days 5 Hours
33Buffalo City Boys Closed Group 1 2018 5 Days 5 Hours
342018 Western Province League Premier Section 5 Days 19 Hours
352018 Western Province League B Section 5 Days 20 Hours
36Waterkloof Open Fide Blitz 2018 7 Days 3 Hours
37Basil Ellman Tournament U10-U12 7 Days 16 Hours
38PECC Club Championships 2018 A Section 7 Days 19 Hours
39Ekurhuleni North Womens Day Tournament - B (Males) 8 Days 1 Hours
40Ekurhuleni North Womens Day Tournament - A (Females) 8 Days 1 Hours
41Limpopo League 2018 Leg 2 8 Days 8 Hours
42Pretoria Chess Club Blitz 2018 10 Days 7 Hours
43Ekurhuleni North District Schools Final 2018 (teams) U18 11 Days 1 Hours
44Ekurhuleni North District Schools Final 2018 (teams) U15 11 Days 1 Hours
45Ekurhuleni North District Schools Final 2018 (teams) U13 11 Days 1 Hours
46Ekurhuleni North District Schools Final 2018 (teams) U11 11 Days 1 Hours
47Ekurhuleni North District Schools Final 2018 (teams) U9 11 Days 1 Hours
48Ekurhuleni North District Schools Final 2018 (Secondary School Reserves Swiss) 11 Days 1 Hours
49Ekurhuleni North District Schools Final 2018 (Primary School Reserves Swiss) 11 Days 1 Hours
50Border Chess Vikings League A 2nd 11 Days 5 Hours