Federation selection    ECU Logo

Tournament selection

Sort according to

Federation: Ecuador (ECU)

Flag ECU
No.TournamentLast update
1Campeonato "Heidy Jurado" Serie A Escuela Nacional de Ajedrez (Cesar Ruiz) 2 Days 17 Hours
2Torneo de Ajedrez Serie B Escuela Nacional de Ajedrez (cesar Ruiz) 3 Days 17 Hours
3Nacional sub 12 femenino 6 Days 23 Hours
4Nacional sub 18 Absoluto 7 Days 17 Hours
5Nacional sub 18 femenino 7 Days 18 Hours
6Nacional sub 12 absoluto 7 Days 18 Hours
7NACIONAL BLITZ SUB 18 ABSOLUTO Y FEMENINO 9 Days 16 Hours
8NACIONAL BLITZ SUB 12 ABSOLUTO Y FEMENINO 9 Days 16 Hours
9Torneo "Naidely Santander" Serie A Escuela Nacional de Ajedrez (Cesar Ruiz) 9 Days 17 Hours
10Torneo "Naidely Santander" Mujeres Escuela Nacional de Ajedrez (Cesar Ruiz) 9 Days 17 Hours
11Torneo "Miguel Bedoya" Serie B Escuela Nacional de Ajedrez (Cesar Ruiz) 10 Days 16 Hours
12Torneo "Mes de la Madre" Grupo A Escuela Nacional de Ajedrez Cesar Ruiz 15 Days 14 Hours
13Torneo "Mes de la Madre" Grupo B Escuela Nacional de Ajedrez (Cesar Ruiz) 17 Days 1 Hours
14SELECTIVO OLIMPICO FEMENINO 2018 21 Days 22 Hours
15SELECTIVO OLIMPICO ABSOLUTO 2018 21 Days 23 Hours
16CAMPEONATO PROVINCIAL U12 MORONA SANTIAGO 22 Days 21 Hours
17CAMPEONATO PROVINCIAL U18 MORONA SANTIAGO 22 Days 23 Hours
18Campeonato Provincial U8 PROMOCIONAL Morona Santiago 23 Days
19Torneo Provincial Blitz 26 Days 23 Hours
20SELECTIVO PROVINCIAL DE AJEDREZ GUAYAS 2018 CATEGORIA U12 FEMENINA 30 Days
21SELECTIVO PROVINCIAL DE AJEDREZ GUAYAS 2018 CATEGORIA U18 ABSOLUTA 30 Days
22SELECTIVO PROVINCIAL DE AJEDREZ GUAYAS 2018 CATEGORIA U12 VARONES 30 Days
23Torneo de Ajedrez Blitz Escuela Nacional de Ajedrez ENA s.a. (Cesar Ruiz) 30 Days 18 Hours
24TORNEO DE AJEDREZ GRUPO B 31 Days 17 Hours
25"COPA COTOPAXI CATEGORIA ABIERTA" 35 Days 21 Hours
26"COPA COTOPAXI CATEGORIA SUB 12" 35 Days 22 Hours
27"COPA COTOPAXI SUB 14" 35 Days 22 Hours
28"COPA COTOPAXI SUB 10" 35 Days 23 Hours
29"COPA COTOPAXI SUB 08" 35 Days 23 Hours
30XXXIII Torneo del Sabado Elite 36 Days 23 Hours
31Torneo Semanal Serie B Escuela Nacional de Ajedrez (Cesar Ruiz) 38 Days 17 Hours
32CAMPEONATO NACIONAL DE AJEDREZ CATEGORIA U-16 VARONES 42 Days 17 Hours
33CAMPEONATO NACIONAL DE AJEDREZ CATEGORIA U-16 FEMENINO 42 Days 18 Hours
34CAMPEONATO NACIONAL DE AJEDREZ CATEGORIA U-10 FEMENINA 42 Days 19 Hours
35CAMPEONATO NACIONAL DE AJEDREZ CATEGORIA U-10 VARONES 42 Days 19 Hours
36XXXII Torneo del Sabado 43 Days 23 Hours
37CAMPEONATO NACIONAL SUB 16 BLITZ 44 Days 16 Hours
38CAMPEONATO NACIONAL DE BLITZ CATEGORIA U-10 44 Days 16 Hours
39Campeonato Semana Santa Serie A Ecuela Nacional de Ajedrez (Cesar Ruiz) 51 Days 22 Hours
40Campeonato Provinvial de Ajedrez U-10 Varones Sucumbios 2018 56 Days
41SELECTIVO PROVINCIAL DE AJEDREZ (GUAYAS) CATEGORIA U16 (VARONES) 56 Days 17 Hours
42SELECTIVO PROVINCIAL DE AJEDREZ (GUAYAS) CATEGORIA U16 (FEMENINO) 57 Days 14 Hours
43SELECTIVO PROVINCIAL DE AJEDREZ (GUAYAS) CATEGORIA U10 (FEMENINO) 57 Days 15 Hours
44SELECTIVO PROVINCIAL DE AJEDREZ (GUAYAS) CATEGORIA U10 (VARONES) 57 Days 15 Hours
45Selectivo Procincial U16 Absoluto 2018, Morona Santiago 57 Days 22 Hours
46Selectivo Provincial U10 Morona Santiago 2018, Femenino 57 Days 23 Hours
47Selectivo Procincial U10 Absoluto 2018, Morona Santiago 58 Days
48Campeonato Selectivo Provincial Femenino U 10 58 Days 2 Hours
49Campeonato Interno Serie A Escuela Nacional de Ajedrez "Cesar Ruiz" 58 Days 17 Hours
50Campeonato Provincial de Ajedrez Sucumbios U-10 Absoluto 60 Days 20 Hours