Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 310.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1Test 1 BUL
2 Минути
2ZŠS Brzopotezni turnir 29 2018 CRO
2 Минути
3OP-I okresu Břeclav CZE
8 Минути
4Runavík Open 2018 FAI
9 Минути
5Sallskapets Hostturnering 2018, grp E SWE
9 Минути
63. Jugend-Quartalsturnier 2018, Gruppe B GER
10 Минути
7Letzi Clubturnier 2018 SUI
10 Минути
8Sallskapets Hostturnering 2018, grp D SWE
11 Минути
9MSR škôl, okresné kolo Považská Bystrica 2018 SVK
17 Минути
10Sallskapets Hostturnering 2018, grp C SWE
17 Минути
11Cupa de Toamna, ed. I., copii sub 12 ani, Sighetu-M. ROU
18 Минути
12Sallskapets Hostturnering 2018, grp B SWE
19 Минути
13Grand Prix Categoria B Etapa 8 BRA
21 Минути
14Sallskapets Hostturnering 2018, grp A SWE
23 Минути
15Third Saturday 86 Swiss open tournament - Novi Sad 12.11 - 15.11.2018 SRB
25 Минути
16IV Torneio de Clássicas do CNM - Coimbra POR
25 Минути
17Юні таланти 2018, 8 етап, с.Давидів Попередня реєстрація - https://goo.gl/forms/HiF2ILFaZ9wlI8ah2 UKR
26 Минути
18Grand Prix Categoria A Etapa 8 BRA
26 Минути
19"Təhsil" RİM - Respublika birinciliyi FİNAL - O-16 AZE
26 Минути
20"Təhsil" RİM - Respublika birinciliyi FİNAL - O-14 AZE
27 Минути
21"Təhsil" RİM - Respublika birinciliyi FİNAL - O-12 AZE
27 Минути
22"Təhsil" RİM - Respublika birinciliyi FİNAL - O-10 AZE
28 Минути
23"Təhsil" RİM - Respublika birinciliyi FİNAL - O-8 AZE
29 Минути
24Turnaj začiatočníkov - RICOH Chess Tour 14.november 2018 SVK
29 Минути
25"Təhsil" RİM - Respublika birinciliyi FİNAL - O-6 AZE
29 Минути
26Alfred-Husek-Schnellschachserie Nov 2018/2019 @ Cafe Ritter Ottakring AUT
29 Минути
27"Təhsil" RİM - Respublika birinciliyi FİNAL - G16 AZE
30 Минути
28"Təhsil" RİM - Respublika birinciliyi FİNAL - G14 AZE
30 Минути
29I Open Femenino de Ajedrez "Bahía de Cádiz" ESP
30 Минути
30"Təhsil" RİM - Respublika birinciliyi FİNAL - G12 AZE
31 Минути
31Oddílový přebor Orel Opava 2018-19 CZE
31 Минути
32Campeonato Absoluto do Distrito de Coimbra 2018-2019 POR
31 Минути
33TORNEO SUPERIOR FAOGBA EDICION 35 NO VALIDA AL ELO FIDE 10000$ EN PREMIOS CLUB PHILIDOR DE MORON ARG
31 Минути
34"Təhsil" RİM - Respublika birinciliyi FİNAL - G10 AZE
32 Минути
35Liberia's National Chess Championship 2018 (open) LBR
32 Минути
36"Təhsil" RİM - Respublika birinciliyi FİNAL - G8 AZE
32 Минути
37"Təhsil" RİM - Respublika birinciliyi FİNAL - G6 AZE
32 Минути
38Sakksuli „Elit” FIDE Rapid Bajnokság 2018/2019 HUN
33 Минути
39Mládežnícka liga - 2.turnaj 16.11.2018 SVK
33 Минути
40Torneo Abierto Ciudad Capitán Bermúdez $25.000 en PREMIOS Sábado 1 de Diciembre Cierre de Inscripción 13:30 hs. Ronda 1 14hs. Suizo 9 rondas - 12 min + 3 seg ARG
34 Минути
41III Torneo Promocion Virgen de los Dolores 2018 ESP
34 Минути
42PRIMER TORNEO POR EQUIPOS DE CLUBES SUB2300 EN RIVER Domingo 25 de Noviembre 15hs. - 3 jugadores + 1 suplente - Suizo 7 Rondas - 12+3 ARG
34 Минути
43PRIMER TORNEO POR EQUIPOS DE CLUBES SUB2000 EN RIVER Domingo 25 de Noviembre 15hs. - 3 jugadores + 1 suplente - Suizo 7 Rondas - 12+3 ARG
34 Минути
44PRIMER TORNEO POR EQUIPOS DE CLUBES SUB1700 EN RIVER Domingo 25 de Noviembre 15hs. - 3 jugadores + 1 suplente - Suizo 7 Rondas - 12+3 ARG
34 Минути
455th Jam Individual League(2018-2019) IRI
36 Минути
46Rapid Ultima {14-11} - By A.s.o.p DIAS GRE
36 Минути
47DRUGA LIGA SRBIJE-GRUPA VOJVODINA-2018. -NOVI SAD-HOTEL-FONTANA-09.-16.11.2018. SRB
38 Минути
48Jogos Estudantis de Niteroi RJ 2018 - U18 BRA
39 Минути
49Vilkmerge 2018 (D) LTU
39 Минути
50Jogos Estudantis de Niteroi RJ 2018 - U16 BRA
39 Минути