Tervetuloa chess-results.com:in turnaustietokantaan

Chess-Results.com on suosittu shakkitulospalvelin.

Chess-results.com sisältää pian 305.000 turnausta joka puolelta maailmaa, kerhoturnauksista Euroopanmestaruuskisoihin ja Olympialaisiin asti. Tämän mahdollistaa läheinen yhteistyökumppanimme, turnausjohtajaohjelma Swiss-Manager.

Turnaushaku

Täällä voit hakea turnauksia ja katsoa/tulostaa/viedä Exceliin tuloksia, pareja, ristitaulukoita jne.

Pelaajahaku

Täältä löydät pelaajan kaikki turnaukset ja voit katsoa/tulostaa/viedä Exceliin pelaajan tietoja ja turnauksia.

Pelihaku

Täällä voit hakea pelejä ja käydä niitä läpi online tai ladata pelejä pgn-muodossa.

Yhteystiedot

Kysymykset, ehdotukset ja kritiikki sähköpostitse Heinz Herzog:lle osoitteeseen :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Liiton valinta    ECU Logo

Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

NrTurnausFEDlippuPäivitetty viimeksi
1Campionat Absolut Territorial de Tarragona 2018 B CAT
0 Minuutit
2World Youth Chess Championships 2018 Open under 14 GRE
0 Minuutit
3XII Circuito de Xadrez Rapido dos Campos Gerais - Etapa 2 - Castro - 21.10.2018 Categorias Sub 08 - Sub 12 BRA
0 Minuutit
4V Floripa Chess Open 2019 - Válido para Norma de GM/WGM - MI/WMI - 30mil reais! 21 a 27 de janeiro! BRA
1 Minuutit
5Torneo de Ajedrez Rápido "XX Aniversario INTEGRA AC" Categoría Libre MEX
1 Minuutit
62. Kampf der Generationen AUT
1 Minuutit
7Ligue élite du dimanche - S9 - Matchs hors-concours CAN
2 Minuutit
860 Aniversario Club de Ajedrez Paysandu URU
2 Minuutit
9Ligue élite du dimanche - S9 - Saison régulière (Lentes) CAN
2 Minuutit
10World Youth Chess Championships 2018 Open under 16 GRE
2 Minuutit
11Campionat Absolut Territorial de Tarragona 2018 A CAT
2 Minuutit
122018 Aurora Fall Open - MASTER CAN
3 Minuutit
132018 Aurora Fall Open - U2000 CAN
3 Minuutit
142018 Aurora Fall Open - U1600 CAN
3 Minuutit
152018 Aurora Fall Open - U1300 CAN
3 Minuutit
16CAMPEONATO SEMIFINAL 2018 GRUPO DOS GUA
3 Minuutit
172018 Aurora Fall Open - JU900 CAN
3 Minuutit
18World Youth Chess Championships 2018 Open under 18 GRE
4 Minuutit
19XII Circuito de Xadrez Rapido dos Campos Gerais - Etapa 2 - Castro - 21.10.2018 Categorias Sub 14 - Abs BRA
4 Minuutit
20Memorial Bogatyrchuka-A (Vinnytsia) UKR
5 Minuutit
21Memorial Bogatyrchuka-B (Vinnytsia) UKR
5 Minuutit
226 командний КУБОК ПОДІЛЛЯ м.Вінниця (макс.кількість команд-20) UKR
5 Minuutit
23Вінницькі ВЕРЕМІЇ (до 12 років, 2006 р.н. і молодші) UKR
5 Minuutit
243. liga A1 2018/19 SVK
8 Minuutit
25World Youth Chess Championships 2018 Girls under 14 GRE
9 Minuutit
26Eliminatoria De Santo Domingo 2018 ( Fem ) DOM
9 Minuutit
27World Youth Chess Championships 2018 Girls under 16 GRE
10 Minuutit
28Carlton Williams Memorial BER
11 Minuutit
29Campeonato Abierto puntuable para pre selección 2019 ESA
11 Minuutit
30World Youth Chess Championships 2018 Girls under 18 GRE
12 Minuutit
31Турнир по быстрым шахматам в клубе "Корона" - B RUS
13 Minuutit
32Circuito CXSP Virgílio Ribeiro 2018 - 10a Etapa (Outubro) BRA
13 Minuutit
33Festival de Ajedrez Infantil Efemerides de Baranoa 2018 Sub 10 COL
13 Minuutit
34Festival de Ajedrez Infantil Efemerides de Baranoa 2018 Sub 12 COL
13 Minuutit
35Kvalitetna liga Beograda 2018 SRB
13 Minuutit
36Chess.com Isle of Man Intermational Chess Tournament - Masters ENG
15 Minuutit
3717e open international de Menton - Tournoi C FRA
16 Minuutit
382 Circuito IRT de Xadrez SUB 2050 - TAÇA PLASPACK - IV Etapa ID CBX 4473 e ID FIDE 196315 BRA
17 Minuutit
39JERNS 2018 - Infantil Masculino BRA
19 Minuutit
40Campionat de Menorca Individual ESP
19 Minuutit
41Sona Irish Youth Super Cup 2018 U19 IRL
19 Minuutit
42Турнир по быстрым шахматам в клубе "Корона" - A RUS
19 Minuutit
43Турнир по быстрым шахматам в клубе "Корона" - B RUS
20 Minuutit
44XX Torneio Internacional da Cela 21 Outubro 2018 - 1ª Sessão - 14,30 horas POR
21 Minuutit
45Sona Irish Youth Super Cup 2018 U14 IRL
23 Minuutit
46IRT PRE CONTINENTAL SUR - AREQUIPA CLASIFICATORIO PARA EL CONTINENTAL DE LAS AMERICAS PER
23 Minuutit
47NM Dr. Harold Chan Open 2018 FIDE U-1600 Section JAM
25 Minuutit
48IRT SUB-2200 CLUB ATLETICO RIVER PLATE- 19/20/21 DE OCTUBRE - SEMIFINAL DE LOS CAMPEONATOS ARGENTINOS AMATEUR - VALIDO ELO FIDE . 6ta RONDA 14 HS. ARG
26 Minuutit
49Torneo IRT Sub2200 Copa Josefa Aurora PAR
27 Minuutit
50División de Honor Por equipos de Almería ESP
27 Minuutit